x
Ç E Ç E N O Ğ L U
  • Sözde Değil, Özde Hizmet

BALKAN TURU

6 GECE / 7 GÜN

TAM KAPSAMLI BALKAN TURU (6 GECE 7 GÜN)

 

Konya Havalimanın ’da saat 04.30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerini takiben Pegasus Havayollarına ait  uçakla saat 05.50’de İstanbul’a hareket ve saat 07.05’de varış.  Dış hatlara geçiş ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’na uçakla saat 09.25’de Saray Bosna’ya hareket 

1.GÜN: KONYA – İSTANBUL – SARAYBOSNA

Konya Havalimanın ’da saat 04.30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerini takiben Pegasus Havayollarına ait  uçakla saat 05.50’de İstanbul’a hareket ve saat 07.05’de varış.  Dış hatlara geçiş ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’na uçakla saat 09.25’de Saray Bosna’ya hareket. Yerel saat ile 10.20’de varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle ve rehberimizle birlikte şehrin su kaynağı olan Vrelo Bosna’ya geçiyoruz ve muhteşem manzaranın keyfini çıkartıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Serbest zaman ardından  otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Hollywood Hotel 4* v.b.)

 

2.GÜN: BLAGAJ / POÇİTEL  / MOSTAR

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Yaşam savaşı veya Hayat Tüneli olarak bilinen savaş evini gördükten sonra Mostar`a doğru hareket ediyoruz. . Blagaj Bölgesini 1446 yılında hâkimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz.  Ardından bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Mostar’a varış ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz. Otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (City Mostar Hotel 4* v.b.)

 

3.GÜN:  KOTOR / BUDVA

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Burada ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a varıyoruz. Burada StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezdikten sonra Balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında Akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde . (Tara Hotel 4* v.b. )

 

4.GÜN:  TİRAN / OHRİD

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında başkent Tiran’a doğru yolumuza devam ediyoruz. 1614 yılında Süleyman paşa tarafından imar edilen ve 1920 yılından itibaren Arnavutluk’un başkenti olan Tiran’da otobüsümüzle yapacağımız panoramik turumuzda göreceğimiz yerler; Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Tiran’ın kurucusu Süleyman Paşa’nın heykeli, Tiran şehir meydanı, Ethem bey camii, Saat Kulesi, Meydanda bulunan ve Arnavutların milli kahramanı İskender Bey heykelidir. Tiran turumuzun ardından Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz.   Otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği özel bir mekan da yöresel müzik eşliğinde. Geceleme otelimizde . (Park Golden View Hotel 4* v.b. )

5.GÜN:  OHRİD

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında St Naum Turu için hareket. İlk olarak Ohri Gölü kenarında muhteşem manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculuktan sonra St. Naum su kaynaklarına varıyoruz. Buradaki muhteşem doğa manzarası ve içilebilir su kaynaklarını ziyaret ettikten sonra, Ohri’ye hareket ediyoruz. Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında, Ohrid Camii, İshak Bey Camii, Hamam, Saat Kulesi, Ayasofya Kilisesi görülecek yerler arasındadır.  Akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde . (Park Golden View Hotel 4* v.b. )

 

6.GÜN: OHRİD / MANASTIR / KALKANDELEN / ÜSKÜP

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Manastır’a hareket ediyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesteni, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiyi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ardından Kalkandelen’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yol güzergahında Kalkandelen ‘de Alaca Cami’ni görüp Üsküp’e geçiyoruz. Üsküp turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş,  taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy’den kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları,  hükümet binası, meclis, 17. yy’den kalma St Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde . ( Hotel Next Door Park 4* v.b. )

 

7.GÜN: ÜSKÜP /PRİZREN / PRİŞTİNA / İSTANBUL / KONYA

Sabah kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyoruz . Mimari silueti, minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile ilk görüşte tipik bir Anadolu kenti intibasını veren Prizren'e hareket ediyoruz. Varışımızla Prizren Şehir Turuna Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı’nı görerek başlıyoruz. Verilecek serbest zamanın ardından Priştina’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız şehir turumuzda 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Germia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlıların 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Camii, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın Türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından  19:55’de Pegasus Havayolları ile İstanbul’a uçuşumuzla birlikte 22.25’ de İstanbul’da oluyoruz. 00:35’de Konya uçağına binip 01:45’de  Konya’ya varışımız ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Pegasus Hava Yolları ile Konya – Sabiha Gökçen - Saraybosna / Priştina – Sabiha Gökçen – Konya arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

* 6 gece 4* otellerde Konaklama

* 6 Sabah Kahvaltısı

* 6 Akşam Yemeği 

* Yöresel Eğlenceler

* Programda bulunan tüm turlar

* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

* Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

* Yurt dışı çıkış harcı bedeli(150 TL)

* Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 

* Yemeklerde alınacak içecekler

* Öğle Yemekleri

* Son gün akşam yemeği

 

  • ÖDEME
  • İPTAL ŞARTLARI