13-16 MAYIS 2022
Tarih
2 Gece 3 Gün
Gün Sayısı

Konya ve Aksaray Çıkışlı İstanbul Turları kampanyalı tur fiyatıyla sizleri bekliyor. Konya ve Aksaray Çıkışlı Turlar ile hayalinizdeki gezileri kaçırmayın.

TUR TARİHLERİ
  • 13-16 MAYIS 2022
ÜCRET
  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI : 1600 TL
  • 7-12 YAŞ :1200 TL (İki Yetişkin Yanında)
  • 3-6 YAŞ : 600 TL(İki Yetişkin Yanında)
  • 0-2 YAŞ: ÜCRETSİZ (İki Yetişkin Yanında)
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks Araçlarla Ulaşım ve İkramlar
3 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği
2 Gece Otel Konaklaması
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Boğaz Tekne Turu
ÇEÇENOĞLU TURİZM Kalite ve Güvencesi
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tur boyunca Öğle Yemekleri
Otelde Alınan Extra İçecekler
Dönüş Günü Akşam Yemeği
Şahsi Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

NOTLAR :

*Gezi yerleri aynı kalmak koşulu ile tur programında küçük değişiklikler yapılabilir. Tur esnasında görevlimizin veya rehberimizin belirlediği saatlere riayet edilmediği durumlarda gezi yerlerinin yetişememesinden dolayı firmamız sorumlu değildir.

* Turlarımız T.C. KÜLTÜR ve TURİZM Bakanlığı ve T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kuralları ve önlemleri çerçevesinde yapılmaktadır.

Çalıştığımız otel, Restaurant ve Gezi Yerlerimizde Gerekli Tüm Tedbirler Alınmıştır.

* Koltuk numaraları sıralaması kayıt sırasına göre verilecektir.

* Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, yapacağınız alışverişler için sırt çantası ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.

* Araçlarımız 16 Kişiye Kadar Mercedes Splinter / Crafter,  46 Kişiye Kadar Mercedes Travego

*GEZECEĞİMİZ YERLERDE MÜZE GİRİŞLERİ ÜCRETLİDİR.BUNUN İÇİN MÜZEKART ALMANIZ GEREKİR.MÜZEKART İÇİN ACENTAMIZ SİZLERE YARDIMCI OLUR.

[zaman çizelgesi]

1

1 GÜN

Turumuz Eyüp Sultan Camii’nde sabah namazı ile başlıyor.Sabah namazı sonrası rehberimizin anlatımı ile Ebu Eyyüp El Ensari Hz. ziyaret ediyoruz.Ziyaretimiz sonrası sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Pierre Loti Tepesine teleferik ile çıkabilir. Serbest zamanımız ardından rehberimizin belirlediği saatte buluştuktan sonra Mehmet Emin Tokad-i Hz.,Fatih Camii ve Türbesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası otobüsümüze binip Eminönüne gidiyoruz.Eminönünde öğle yemeği olarak isteyen misafirlerimiz balık-ekmek yiyebilir, yemek sonrası Mısırı Çarşısını geziyoruz. Ardından otobüsümüze binip, Panoroma 1453 müzesini geziyoruz.Müze gezimizden sonra  konaklayacağımız  otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2

2. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından sabah 09:00’da otelden ayrılıyoruz. Güzergahımız Edirne’ye doğru devam ediyor. Edirne’de önce şehrin simgesi haline gelen ve Mimar Sinan’ın’’ Ustalık Eserim’’ dediği Selimiye Camisini ziyaret ediyoruz. Alışveriş molamızın ardından Osmanlı’nın üçüncü başkentini keşfe devam ediyoruz ve muhteşem Üç Şerefeli Cami’yi ziyaret ediyoruz. Ardından hat sanatının en güzel örneklerini göreceğimiz Eski Cami’yi görüyoruz. Tunca Nehri kıyısında bulunan Edirne’nin en önemli yapıtlarından II. Beyazıt Camisi ve Külliyesigezimizi gerçekleştiriyor ve sonrasında Edirne’nin yöresel yemeklerinden Edirne Ciğerini tadabileceğimiz restoranımızda öğle yemeği molamızı veriyoruz. Lezzet şöleninin ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. İstanbul’a ulaşmamızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


3

3. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından sabah 08:00’de otelden ayrılıyoruz.Ziyaretlermiz Sultan Ahmet Camii,Topkapı Sarayı ile başlıyor.Daha sonra öğle namazı ve ziyaret için Ayasofya Camii’ne gidiyoruz.Öğle namazı sonrası öğe yemeği için serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonra rehberimizin belirlediği yerde buluştuktan sonra otobüsümüze binip Boğaz Turu için Eminönüne hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan muhteşem tekne turumuzun ardından Asya tarafına geçiyoruz.Asya yakasında bulunan Çamlıca Camii’ye gidiyoruz. Ziyaretimiz sonrası  dönüş yolculuğumuz başlıyor