6-8 MAYIS 2022
Tarih
1 Gece 2 Gün
Gün Sayısı

Konya ve Aksaray Çıkışlı İstanbul Turları kampanyalı tur fiyatıyla sizleri bekliyor. Konya ve Aksaray Çıkışlı Turlar ile hayalinizdeki gezileri kaçırmayın.

 

TUR TARİHLERİ
  • 6-8 MAYIS 2022
ÜCRET
  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI : 950 TL
  • 7-12 YAŞ :650 TL (İki Yetişkin Yanında)
  • 3-6 YAŞ : 450 TL(İki Yetişkin Yanında)
  • 0-2 YAŞ: ÜCRETSİZ (İki Yetişkin Yanında)
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks Araçlarla Ulaşım ve İkramlar
2 Sabah Kahvaltısı 
1 Gece Otel Konaklaması
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Yöresel 1 Akşam Yemeği
ÇEÇENOĞLU TURİZM Kalite ve Güvencesi
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tur boyunca Öğle Yemekleri
Otelde Alınan Extra İçecekler
Dönüş Günü Akşam Yemeği
Şahsi Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

NOTLAR :

*Gezi yerleri aynı kalmak koşulu ile tur programında küçük değişiklikler yapılabilir. Tur esnasında görevlimizin veya rehberimizin belirlediği saatlere riayet edilmediği durumlarda gezi yerlerinin yetişememesinden dolayı firmamız sorumlu değildir.

* Turlarımız T.C. KÜLTÜR ve TURİZM Bakanlığı ve T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kuralları ve önlemleri çerçevesinde yapılmaktadır.

Çalıştığımız otel, Restaurant ve Gezi Yerlerimizde Gerekli Tüm Tedbirler Alınmıştır.

* Koltuk numaraları sıralaması kayıt sırasına göre verilecektir.

* Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, her an yağmur yağabileceği için yağmurluk, yapacağınız alışverişler için sırt çantası ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.

* Araçlarımız 16 Kişiye Kadar Mercedes Splinter / Crafter,  46 Kişiye Kadar Mercedes Travego

*GEZECEĞİMİZ YERLERDE MÜZE GİRİŞLERİ ÜCRETLİDİR.BUNUN İÇİN MÜZEKART ALMANIZ GEREKİR.MÜZEKART İÇİN ACENTAMIZ SİZLERE YARDIMCI OLUR.

HAREKET: Konya’dan 20:00’de Aksaray’dan 22:00’de hareket ettikten sonra  programımız Tarsus’da Ashab-ı Kehf Mağarası ile başlıyor.Ardından Adana-İskenderun güzergahını  takip ederek Çeçenoğlu Turizm ikramlarıyla Hatay’a doğru devam ediyoruz. Deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü  ile keyifli bir yolculuğun ardından sabah namazı Hatay’a ulaşıyoruz.

1.GÜN:Turumuz Habibi Neccar Camii’nde sabah namazı ile başlıyor.Sabah namazı sonrası rehberimizin anlatımı ile Habib-i Neccar Camii ziyaret ediyoruz.Ziyaretimiz sonrası misafirlerimize Kahvaltı ikram ediyoruz. Kahvaltı ikramından sonra  Tarihi Uzun çarşıya giriyoruz. Burada Kurşunlu Hana  giriyoruz. Uzun çarşıyı gezmeye devam ediyoruz. Öncelikle Peynircilerden kahvaltılıklardan alma imkanı buluyoruz. Ardından baharatçılar çarşısına giriyor ve buradan Antakya’ya özgü birçok baharatı alma şansı buluyoruz. Sonraki durağımız Kuyumcular çarşısı. Burada Antakya’ya özgü altın ve gümüş çeşitlerini bulabilirsiniz. Daha sonra Ayakabıcılar çarşısını gezerek geçip Çınar Altına gidiyoruz. Burada ünü Dünyaya yayılmış Kömürde Antakya Künefesinin tadına bakabilirsiniz.Ardından Dünyanın ilk kilisesi ve hac mekanlarından birisi olan St. Pierre Kilesi’ne varıyoruz.Kilise gezisinden sonra Roma mimarisinin vazgeçilmez ögesi mozaiklerin sergilendiği Dünyan’nın 2.büyük mozaik müzesi olan Antakya Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından Harbiye Şelalesine geçiyoruz. Şelalede vereceğimiz fotoğraf molasından  sonra otelimize geçiyor.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

.2.GÜN: Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Kırıkhan’da Beyazı-ı Bestami Makamı ziyaret ediyoruz. Ardından İskenderun’a doğru devam ediyoruz. İskenderun Sahil de serbest zaman sonrası Adana’ya hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrasında Adana şehir turumuza panoramik olarak Seyhan Baraj Gölü ile başlıyoruz. Bir sonraki durağımız ise 65 bin m2 üzerine kurulu 32 metre çaplı ana kubbesi ve 20.000 kişilik kapasitesi ile Sabancı Merkez Camii oluyor. Ardından sırası ile Taş Köprü, Ulu Camii ve Külliyesi, Büyük Saat Kulesi, Atatürk Evi, Sinema Müzesi, Tarihi Adana Evlerini ve sokaklarını geziyoruz. Ardından dönüş yolculuğu başlıyor. Pozantı ve Ereğli güzergahını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka ÇEÇENOĞLU TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.