11-14 Haziran
Tarih
2 Gece Konaklamalı
Gün Sayısı

HAREKET: Mevlana Kültür Merkezi önünden 17:30’da hareket Aksaray,Gaziantep güzergahını takip ederek Çeçenoğlu Turizm ikramlarıyla Mardin’e doğru hareket ediyoruz. Deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ve Nuri Mucurlu Hocamızın anlatımı ile keyifli bir yolculuğun ardında Mardin’e ulaşıyoruz.

TUR TARİHLERİ 11- 14 HAZİRAN
ÜCRET 925 ₺
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks Araçlarla Ulaşım ve İkramlar
2 Gece Otel Konaklaması
3 Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği
Seyahat Sigortası
Halfeti Tekne Turu
Harran Giriş Ücreti
Kokartlı Rehberlik Hizmetleri
ÇEÇENOĞLU TURİZM Kalite ve Güvencesi
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Müze ve Ören yeri Giriş Ücretleri
Otelde alınan extra içecekler
Tüm Öğle Yemekleri
Sıra Gecesi: 03-06 Yaş Arası 500 TL
7-12 Yaş Arası 750 TL
Yetişkin 900 TL

Konya ve Aksaray Çıkışlı GAP Tur Turları kampanyalı tur fiyatıyla sizleri bekliyor. Konya Turları ve Aksaray Turları ile hayalinizdeki gezileri kaçırmayın.

1

1. GÜN

Turumuz Mardin’de güzel bir köy kahvaltısı ile başlıyor.Kahvaltının ardından Mardin gezimize başlıyoruz.Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımı ile Ulu Camii’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin’in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarakta geçen Ulu Camiyi görüp,belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra, Şanlıurfa Viranşehir bulunan Eyyüp Nebii Beldesindeki Hz.Eyyüb As, hanımı Hz.Rahime Hatun,Sabırtaşı, Şifalı Su Kuyusu,Hz. Elyasa As kabirlerini ziyaret ettikten sonraAkşam yemeği ve konaklama için Şanlıurfa merkezdeki  otelimize geçiyoruz.
2

2. GÜN

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu  Harran’a doğru yola çıkıyoruz. Hayati Harrran Hazretleri ziyareti ve Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan  Urfa Kümbet Evleri gezildikten sonra, Hz Eyyüb As çile çektiği çilehaneyi ziyaret ediyoruz.Ardından Balıklı Göl,Hz. İbrahim As Doğup Büyüdüğü Mağara,Mancılıklar,Ayin Zeliha Gölü, Bediüzzaman Hazretlerinin İlk Kabr-i Şerifi, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Şanlıurfa turumuzu tamamlayarak otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleşip biraz dinlendikten sonra akşam yemeği için Sembol Ocakbaşı Urfa Sofrasında Urfa’nın meşhur yemeği ciğer ikramı. Dileyen misafirlerimiz burada Urfa’nın meşhur sıra gecesine katılabilir.                                

   NOT:Sıra gecesi ücrete dahil değildir.

3

3. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimizin belirlediği saatte hareket ediyoruz. Sular altında kalmış Halfetiye doğru yola çıkıyoruz.Halfeti’de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyoruz. Halfeti’den ayrılıp Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’teki ilk gezi noktamız Gaziantep (Ayıntap) Kalesini ziyareti.Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarşısı ve serbest zaman sonrası verilen saatte toplanıp Tarsus’a hareket.                           Tarsus’ta ilk durağımız Ashab-ı Kehf ziyareti sonrasında Nusret Mayın Gemisi ve Hz.Daniyal Peygamberin Kabri Şerifi ve Hz.Bilal Habeşi Makamı ziyareti ile Tarsus turumuzu da tamamlayıp dönüş yolculuğumuz başlıyor.Salı günü sabah saatlerinde Konya’da olmayı planlıyoruz. Bir sonraki Çeçenoğlu Turunda görüşmek üzere..