19-22 MAYIS 2022
Tarih
2 Gece 3 Gün
Gün Sayısı

ATALARIMIZI VE ECDAD-I ZİYARETE GİDİYORUZ. KONYA VE AKSARAY ÇIKIŞLI KÜLTÜR TURLARI

TUR TARİHLERİ  19-22 MAYIS 2022
ÜCRET
  • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI : 1350 TL
  • 7-12 YAŞ :1100 TL (İki Yetişkin Yanında)
  • 3-6 YAŞ : 550 TL(İki Yetişkin Yanında)
  • 0-2 YAŞ: ÜCRETSİZ (İki Yetişkin Yanında)
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks Araçlarla Ulaşım ve İkramlar
2 Gece Otel Konaklaması
3 Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği(Otelde)
Seyahat Sigortası
Kokartlı Rehberlik Hizmetleri
Feribot Ücretleri
ÇEÇENOĞLU TURİZM Kalite ve Güvencesi
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Müze ve Ören yeri Giriş Ücretleri
Otelde alınan extra içecekler
Tüm Öğle Yemekleri

Konya ve Aksaray Çıkışlı Çanakkale – Bursa Turları kampanyalı tur fiyatıyla sizleri bekliyor. Konya ve Aksaray Çıkışlı Turları ile hayalinizdeki gezileri kaçırmayın.

1.GÜN:HAREKET:  Konya’dan Mevlana Kültür Merkezi önünden 19:00 hareket,Aksaray’dan 21:30 hareket ediyoruz.Polatlı,Eskişehir ve İnegöl güzergahını takip ederek Çeçenoğlu Turizm ikramlarıyla Bursa’ya doğru hareket ediyoruz. Deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ve Nuri Mucurlu Hocamın anlatımı ile keyifli bir yolculuğun ardında Bursa’ya ulaşıyoruz.

2.GÜN:Turumuz Bursa Ulu Camii’nde sabah namazı ile başlıyor.Sabah namazı sonrası Bursa Ulu Cami’nin rehber eşliğinde anlatımıyla devam ediyoruz.Ardından kahvaltı için Bursa’da güzide bir mekanda serpme kahvaltı ile devam ediyor.Kahvaltımızı aldıktan sonra Orhan Gazi,Osman Gazi Türbeleri,Üftade Hazretleri Türbesi,Emir Sultan Türbesi ziyaretlerinden sonra Bursa Şehir Merkezine doğru hareket ediyoruz. Öğlen yemeği için Bursa’nın meşhur yemeklerinden Bursa İskenderini tatmak için güzel bir restoranda tadıyoruz.Daha sonra misafirlerimize Bursa’da kestane şekeri,hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman veriyoruz.Verilen saatte buluşup otobüsle Bandırma’yadoğru hareket ediyoruz.Bandırmaya ulaştığımızda konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Çanakkale’ye hareket ediyoruz.Lapseki Mevkiinden vapurla Gelibolu Yarımadasına geçiyoruz.Kilit Bahir Kalesi,Havranlı Seyit Onbaşı, Sargı Yeri, Şehitlik Abidelerini  rehberimizin anlatımıyla ziyaret ediyoruz. Ardından misafirlerimize Alçı Tepe Köyünde öğle yemeği ve serbest zaman veriyoruz . Serbest zamandan sonra Ezineli Yahya, Kanlı Sırt, 57.Alay, Conkbayırıziyareti sonrası tekrar vapura binmek üzere iskleye doğru hareket ediyoruz.Vapurla karşıya geçtikten sonra Bandırmadaki otelimize tekrar hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bilecik’e doğru hareket ediyoruz. Bilecik’te ilk olarak Osmanlı İmparatorluğu’nun manevi kurucusu ve aynı zamanda Osmanlı Devleti’nin fikir babası olan Şeyh Edebali Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. 1392 yılında Yıldırım Beyazıd tarafından dedesi Orhan Gazi adına yaptırılan Orhangazi Cami’sini (Kurşunlu Cami) geziyoruz. Ardından Osmanlı’nın ilk başkenti olan Söğüt’e hareket diyoruz. Osmanlı Beyliği’nin kurucusu Osman Gazi’nin babası ve Selçuklu Uçbeyi Ertuğrul Gazi’nin türbesini ziyaret edip, Osmanlı’nın ilk eseri olan Mescidi (Kuyulu Cami), Karakeçeli Parkı, Ertuğrul Gazi’yi anma ve Söğüt Şenlikleri’nin yapıldığı alan, Hamidiye Camii- İdadisi, Kaymakam Çeşmesi ve Da’rül Eytam (Yetimhane) gezip Aksaray ve Konya’ya hareket ediyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER                                      ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Lüks Araçlarla Ulaşım ve İkramlar                                                     Tur boyunca Öğle Yemekleri

2 Gece Otel Konaklaması                                                                    Dönüş günü akşam yemeği

3 Sabah Kahvaltısı                                                                                Müze ve ören yeri giriş ücretleri

2 Akşam Yemeği(Otelde)                                                                    Şahsi Harcamalar

Seyahat Sigortası

Kokartlı Rehberlik Hizmetleri

Feribot Ücretleri

ÇEÇENOĞLU TURİZM Kalite ve Güvencesi